Nincs itt mese győzni fog a PVSE! PVSE Bácsalmás Serdülő csapata

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és a vereség is meg van bocsátva!

Kétgólos hátrányból felállva mentett pontot az almási csapat a jánoshalmiak ellen.

A PVSE tovább őrzi tavaszi veretlenségét.

A Labdarúgó U-16-os bajnokság 18. fordulójának Szombat délelőtti rangadóján a Bácsalmás a tabella jelenleg 5.helyén álló Jánoshalma csapatát fogadta,és bár a vendégek kétszer is előnyt szereztek,csapatunk remek küzdeni akarásának eredményeként kétszer is egyenlíteni tudtak,így otthon tartottak egy pontot mögöttük álló riválisukkal szemben.

Bácsalmás – Jánoshalma

3-3 (1-2)

Bácsalmás, 30,néző, Játékvezető:Szem László

Asszisztens:Kubatov Csaba István

Bácsalmás: Koncsok Ervin – Mátrai Roland,Szabó László ( Szabados Simon 67.p),Németh Olivér,T.Kovács Bence( Panyik Krisztofer 33.p) – Koncsok Erik,Schneider Bence( Halász Tamás 46.p),Nincsevics Roland,Farkas Dávid – Figura Ákos,Barta Ákos( Balogh Benjámin 89.p).  Edző:Bögre Károly.

Jánoshalma: Mészáros Adrián – Bogdán Patrik,Hegedüs Máté,Vágvölgyi Dominik,Radvánszki Árpád – Zentay Viktor,Kerekes Dániel,Gáspár Adrián,Körmöczi Dominik – Madarász Ákos(Fetter Mihály 20.p),Aszalos Balázs(Hegedűs Ferenc 89.p).  Edző:Fenyvesi Ferenc.

Az első szemet szúró látvány, az  a rangadóhoz méltatlan gyepszőnyeg állapota volt,melyet az almási csapatok közül a helyezésileg legjobban jegyzett serdülők kaptak .

Ugyan is a pálya sárga virággal dúsan átszőve volt tele,amit illett volna a rangadó nevéhez méltóvá tenni.Ez ugyanis lassította a támadások gyorsaságát. Márpedig ekkora fűben pontos rövidpasszos játékot elvárni a fiúktól,több mint merészség.

Az első negyed óra nagy küzdelmet,és kapura veszélytelen akciókat hozott.

20.perc: Körmöczi erősen lesgyanús helyzetből kiugorva a kimozduló hazai kapusba,Koncsokba lőtt.

23.perc: egy gyors vendégtámadás futott a pályán,melynek végén szépen ugratták ki a védők közül kilépő pár perce becserélt Fettert,aki higgadtan lőtt a hazai kapus mellett a kapu bal oldalába (0-1).

24.perc: a gól okozta sokkból láthatóan még ki nem lábaló védőink mögé kerültek újfent a vendégek,majd a jobbról érkező beadás üresen találta Aszalost,akinek középről,mintegy 10m-ről leadott lövését Koncsok nagy bravúrral hárította.

28.perc: Figura jobb oldali beívelését

Farkas Dávid középről,a kapust megelőzve próbálta a jobb sarokba pöccinteni,de a gyengére sikeredett helyezésre még visszavetődve leért a kapus,és megkaparintotta a labdát.

Szegény embert még az ág is húzza: három perccel később a hazai csapatnak cserélnie kellett, sérülés miatt T.Kovács Bence helyére Panyik Krisztofer állt be.

32.perc: Ezt is megúsztuk: Aszalos lép ki a jobbösszekötő helyén, éles szögből leadott lövését Koncsok remek reflexel védi,majd az ismétlést is bravúrral hatástalanítja.

Egy perccel később aztán jött az újabb vendég gól, ekkor Gáspár ugratta ki Kerekest, aki egy védő szorításából, az ötös jobb oldali csücskétől, jobbal, Koncsok Ervin kapus mellett lőtt a kapu közepébe (0-2).

42.perc: A Farkas akasztásáért megítélt szabadrúgásból

Az első hazai gól előtti szituáció

Nincsevics ívelt a 16-os és a 11-es közötti területre,ahol a kavarodás utáni lepattanót Koncsok rúgta kapura,amit még a vendégek kapusa bravúrral kitolt,ám balszerencséjére pont Figura Ákos elé,aki ballal 5 m-ről a kapuba vágta azt (1-2 ).

Fordulás után az 55.percben Farkas ugratta ki Figurát, aki elől a vendégvédő kifliszerűen saját kapuja felé történő felszabadítására a kapus eszmélt hamarébb,és visszafutva rávetődve mentett támadónk elől az 5-ös magasságában.

59.perc: Nincsevics elé pattant egy vendégfelszabadítás, amit nem tétovázva 20m-ről elemi erővel a bal oldali kapufára lött,az onnan visszapattanót pedig a jobb oldalon üresen érkező Halász jobbal a jobb alsó sarokba helyezte (2-2).

64.perc: megint Fettert ugratták ki társai,aki az eléje kijövő Koncsok mellett helyezte a kapuba a harmadig vendégtalálatot (2-3).

69.perc: Újfent Fettert hozzák kihagyhatatlan helyzetbe,aki átemel a kifutó hazai kapus felett – szerencsére a kapu felett is.

70.perc: Aszalos kap labdát a jobböszekötő helyén,majd 16m-ről leadott,bal alsó sarokba tartó bombáját védi bravúrosan Koncsok.

71.perc: A bal oldalon felfutó Barta beadásába kézzel kap bele Vágvölgyi a 16-oson belül – 11-es!

A büntetőt Nincsevics a jó irányba vetődő Mészáros mellett védhetetlenül lövi a kapu jobb alsó sarkába,még úgy is hogy a kapus bele tud érni a lövésbe (3-3). De olyan jól helyezett volt a lövése,hogy nehezen lett volna hárítható.

A hajrá is feszült hangulatot, jó  iramú futballt és rengeteg hibás átadást hozott, akárcsak maga a mérkőzés, de ezúttal néhány kemény belépő is tarkította a játékmenetet. Mindkét csapat bátran rohamozott a győztes gólért, de egyik sem járt már sikerrel.