Nincs itt mese győzni fog a PVSE! PVSE Bácsalmás Serdülő csapata

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és a vereség is meg van bocsátva!

eh

Megyei serdülő bajnokság Déli csoport. Kunbaja, 2012. szeptember 1. vezette: Koch Endre. Kunbaja: Molnár Márk - Torma Ákos, Laskai Levente, Mityók Csaba, Körmös Norbert, Kónya Zoltán, Micsina Bence, Majzik Krisztián, Farkas Ákos, Szabó Sándor, Bélavári Attila. Edző: Pásztor Ferenc.  Bácsalmás: Szénási Bence - Mátrai Roland, Tóth Kovács Bence, Szabó László (Kerényi Dominik 51.'), Panyik Krisztofer (Páncsics Bence 81.'), Kőhalmi Áron (Szabados Simon 68.'), Nincsevics Roland (Demeter Dominik 51.'), Koncsok Erik, Figura Ákos (Tóth Medárd 56.'), Schneider Bence (Balogh Benjamin 51.'), Tandari Martin. Edző: Bögre Károly.

Góllövők: Majzik Krisztián, Szabó Sándor illetve Figura Ákos 8, Nincsevics Roland 3, Koncsok Erik 2, Balogh Benjamin 2, Tóth Kovács Bence, Szabados Simon, Panyik Krisztofer.

Figura Ákos

8

Az elmúlt évek ínségesebb időszakához képest, a vendég PVSE együttese alaposan bekezdett az újonc Kunbaja otthonában. A gólok száma több is lehetett volna, ám a gólok könyvelése jelentős időt elvett a játékidőből... A 2012-2013-as bajnoki év első fordulójában lőtt gólok sokasságát jól érzékelteti: Bögre Károly csapata az előző bajnoki évben a 27 mérkőzésen mindössze 35 gólt ért el. Az idén úgy tűnik tényleg belenőttek a korosztályba: ha jelentős számban a magasságukkal még nem is, de játékukkal mindenképpen!

Mindkét csapat dicséretet érdemel: a hazai együttes azért, mert az egyévi tréning után, vették a bátorságot és beneveztek a bajnokságba, míg a PVSE gárdája azért, mert az elmúlt egy-két évben kínosan nagy zakók után sem adták fel, volt kitartás a játékosokban, hogy a folyamatos edzésekkel kivárják, hogy eljöjjön az ő idejük... Úgy tűnik, az idén eljött...(?) Mindenesetre jóleső érzés a serdülő tabellára is ránézni: 1. Bácsalmás 2. Kinderball 3. Bácsbokod 4. Jánoshalma 5. Tompa... Természetesen ez a sorrend még semmit sem jelent a végső sorrendre vonatkozóan, hisz a neheze még csak most következik. Na és a góllövőlista állása: 8 gól: Figura Ákos 4 Bónyai Márk (Kinderball) 3 Nincsevics Roland 2 ...

Részletek

Figura Ákos Nincsevics Roland

1.forduló:Figura mesternégyes 1-30. perc: 0-5 Az őszi szezon első mérkőzésén rögtön támadólag lépett fel a bácsalmási csapat, aminek hamar meg is lett az eredménye. 6. perc: Figura Ákos nagyszerűen perdítette a labdát a baloldalon felfutó Schneider Bence elé, aki az alapvonalról beívelte és Figura Ákos ballal, félfordulatból a vetődő kapus mellett a kapu bal alsó sarkába lőtte 0-1. 10. perc: Figura jobb oldali beadását Schneider 8 méterről, senkitől sem zavartatva fejeli fölé. 12. perc: továbbra is támadásban maradt az almási csapat, egy ilyennek a végén Tóth Kovács Bence mesterien ugratta ki a baloldalon Figura Ákost, aki a kifutó kapus mellett a kapu bal oldalába gurította a labdát 0-2. Három perc elteltével a bácsalmási 10-es újra betalált.  Egy gyors labdafelhozatal után Koncsok Erik most a jobb oldalon felfutó Figura Ákost szöktette, akinek erről az oldalról sem okozott gondot a kapu jobb alsó sarkába lőnie a játékszert: 0-3. 21. perc: korszerű támadás fut a pályán. Nincsevics Roland a kezdőkörből mesterien szöktette Schneider Bencét a bal szélen, akinek beadott labdáját Figura Ákos 7 méterről, ballal, alig lövi a bal alsó sarok mellé. 22. perc: Figura mesternégyes! Schneider Bence, a baloldalon kissé véleményes módon szerzett labdát, majd levitte az alapvonalig, ahonnan lágy beívelését Figura Ákos 5 méterről a kapu közepébe fejelte 0-4. 25. perc: Nincsevics ugrott ki középen, majd 14 méterről leadott, helyezett lövése, elakadt az elvetődő kapusban. Talán jobb döntést hoz,  ha az akciót egyvonalban követő Figurához passzol... 30. perc: szögletből visszagurított labda került Nincsevics Roland elé, aki fogta magát, és jó 25 méterről elemi erővel rúgta a kapu bal oldalában: 0-5.

Figura Ákos küzd a labdáért, jobbról Demeter Dominik kiséri a támadást...

31-60. perc: 1-7 33. perc: Tóth Kovács Bence lépett ki a helyüket nem találó hazai védők közül, majd 10 méterről lőtt. A hazai kapus csak kiütni tudta a labdát, amely balszerencséjére éppen Figura Ákos elé került, aki 4 méterről ezúttal sem hibázott: 0-6. 34. perc: Nincsevics Roli löketét fogja az ötösön a hazai portás, ám a kezei között pattogó labdát Figura Ákos a jobb alsóba lőtte - apró szépséghiba - kapustámadásért a spori nem adja meg a gólt. 36. perc: Figura Ákos került a vendégvédelem mögé a jobb oldalon, egy visszahúzós csel után, középre adott labdáját az üresen érkező Nincsevics Roland 7 méterről a kapu közepébe lőtte: 0-7. 41. perc: Koncsok Erik, mint kés a vajban, ment el védője mellett, majd senkitől sem zavartatva a jobb alsó sarokba lőtte a labdát: 0-8. 42. perc: Körmös Roland lefutotta Mátrai Rolandot, majd a jobbösszekötő helyéről, 17 méterről ellőtt labdája a vetődő Szénási Bence mellet a jobb oldali kapufáról vágódott a hálóba 1:8. A vendégcsapaton meglátszik az összeszokottság, szépen járatott labdákkal rendre a hazai védelem mögé tudtak kerülni. Az összkép alapján az első félidőben szerzett gólok száma akár kétszámjegyű is lehetne. 46. perc: góllal nyitott a PVSE: Nincsevics Roland hozta fel a labdát, majd mivel senki sem támadta, 22 méterről a kapu jobb oldalába bombázott: 1-9. 47. perc: Schneider Bence futott el a baloldalon, beadott labdáját elvétették a hazai védők, nem így Figura Ákos, aki 8 méterről a jobb alsóba lőtte: 1-10. 49. perc: Figura mesteri labdával ugratta ki Tóth Kovácsot, aki 14 méterről „eltörte" a labdát - keresztbe ellőtte a kapu előtt. 52. perc: Panyik lő hatalmasat a labdába, amely a kint álló kapus felett átpattanva a kapuba hullott 1-11. 60. perc: Koncsok Erik kígyózott át a labdával a teljes hazai védelmen, majd 10 méterről a kiinduló kapus mellett a kapu jobb oldalába helyezett 1-12.

A hazai védők gyűrűjében: Figura, Nincsevics, Koncsok, Balogh...

61-90. perc: 1-6. 64. perc: Nincsevics Roland szöktette a középen kiugró Figura Ákost, aki két lépés után a jobb alsó sarokba lőtte a labdát: 1-13. 65. perc: fordított koreográfia után most Figura Ákos szöktette Nincsevics Rolandot, akinek lövését a hazai kapus Molnár Márk vetődve védte. 73. perc: Demeter Dominik futott el a jobb szélen, majd remekül beadott labdáját Balogh Benjamin 5 méterről a kapu jobb oldalába lőtte: 1-14. 78. perc: 'almási tili-toli a hazai csapat tizenhatosán, melynek végén Nincsevics Roland visszatolt labdáját Figura Ákos 14 méterről ballal mesterien csavarta el a hazai kapus felett a kapu közepébe: 1-15. 80. perc: Nincsevics Roli középről, mintegy 20 méterről leadott lövése után a labda még kipattant ugyan a kapusról, ám érkezett Figura Ákos, aki 9 méterről az égbe lőtte. 81. perc: Figura Ákos hozta fel a labdát középen, majd 20 méterről leadott elemi erejű lövése szinte kettéhasította a keresztlécet. 82. perc: hazai támadás futott a jobb szélen, majd Bélavári Attila betört a tizenhatoson belülre és a jobb alsó sarokba lőtte a labdát: 2-15. 84. perc: Tóth Kovács Bence kígyózott át a hazai, nem túl acélos védelmen, majd a kapust is kicselezve közvetlen közelről a hálóba pöccintette a labdát: 2-16. 86. perc: Koncsok Erik tálalt forintos labdát a nem sokkal ezelőtt csereként beálló Szabados Simon elé, aki 10 méterről a kapu jobb oldalába lőtte: 2-17. 90. perc: Balogh Benjamin egy kipattanó labdát lőtt a jobb alsó sarokba 2-18. Összegzés: az összeszokottabb bácsalmásiak még ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattak a lelkes hazaiak ellen.

A bődületes erővel belőtt labda után porzik a pálya...

Oldal: 1. forduló,Húszgólos tanévnyitó Kunbaján
Nincs itt mese győzni fog a PVSE! PVSE Bácsalmás Serdülő csapata - © 2008 - 2024 - pvse-serdulo.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.